Gaziantep Tasbit

tasbit_antep4

 

Gaziantep’te ticari araç sürücüleri bilgilendirildi.

TŞOF BAŞKANI: "Şoför esnafı, Ülkemiz ekonomisinde çok önemli bir yere sahiptir."

Başkan Apaydın Ticari Araç sürücülerinin sorunları, yaşadıkları sıkıntıları ve yasal haklarını dile getirdi.

tasbit_antep

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu tarafından 11.’si Gaziantep’te düzenlenen “Ticari Araç Sürücüleri Bilgilendirme Toplantısı” Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde (ŞKM) yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programa, Gaziantep Valisi Erdal Ata, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Birol Şimşek, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Cafer Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, PMYO Müdürü Osman Metli, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın ve Başkan Vekili Cem Sert, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarla Odası Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Gaziantep Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ünal Aydın ve çok sayıda ticari araç sürücüsü katıldı.

tasbit_antep1Programda ticari araç sürücülerinin sorunları ve yaşadıkları sıkıntıları ele alınırken, ticari araç sürücülerinin yasal hakları da anlatıldı.

Başkan Fevzi Apaydın, “Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonumuz kurulduğu 1953 yılından günümüze kadar değişmeyen en önemli ilkemiz, şoför ve nakliyeci esnafımızın hak ve menfaatlerini savunmak, kazanılmış haklarını korumak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek, sosyal ve ekonomik dayanışmayı sağlamaktır” dedi.

Korsan taşımacılık; her şeyden önce emek hırsızlığıdır diyen TŞOF Başkanı Apaydın, ‘Korsan taşıma yapanlara sadece ceza kesmenin yeterli olmadığı, korsan taşımayı teşvik eden vatandaşa ruhsat sahibine ve sürücüsüne ve hatta işletenine de ayrı ayrı ceza uygulanması gerektiğini, her zaman ve her platformda dile getirdik ve getirmeye devam ediyoruz’ dedi.

Gaziantep Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Akdoğan ise, sürücülerin yaşadıkları sıkıntıdan bahsederek biran önce önlem alınmasını istedi.tasbit_antep5

Toplantıda Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığında görevli Komiser Mehmet Yüce tarafından sürücülere kural ihlalleri ve yapmış oldukları kazalar ile ilgili eğitim, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Psikoteknik Eğitim Müdürü Doç. Dr. Yeşim Yasak tarafından stres ve öfke kontrolü konulu eğitim verildi.

Konuşmaların ardından toplantıda emeği geçenlere plaket takdim edildi.