APAYDIN, “Korsan Taşımacılıkta Alınan Tedbirler Sonuç Veriyor”

FevziApaydın 16

-“UBER BAŞTA OLMAK ÜZERE KORSAN TAŞIMACILIKTA AZALMA VAR”

-“KORSAN SURİYELİ TAKSİCİLER DENETİMLER İLE AZALIYOR”

-“ESNAFIMIZ HER ZAMAN DEVLETE KARŞI GÖREVİNİ YAPAN KESİMDİR”

-“DENETİMLER ARTTIKÇA KORSAN TAŞIMACILIK AZALIYOR”

ANKARA - Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, tespitini yaptıkları başta UBER olmak üzere yerli ve yabancı yolcu ve yük taşımacılığı yapan korsan taksici ve nakliyecilerin emniyet ile yapılan işbirliği sonucu azaldığını söyledi.

-“ALINAN TEDBİRLERLE KORSAN TAŞIMACILIK AZALIYOR”

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileriyle yapılan koordineli çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğine değinen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Bize ulaşan korsan yük ve yolcu taşımacılığına ilişkin tüm bilgileri emniyet yetkilileri ile karşılıklı olarak paylaşarak kısa sürede çözüm bulunmasını sağladık. Tespiti yapılan ve bize ulaşan yerli ve yabancı tüm korsan taksiciler ile yük taşımacılığı yapan taksici ve nakliyecilere artık göz açtırılmıyor. Korsan yük ve yolcu taşımacılığında sayı her geçen gün alınan tedbirler sayesinde düşüyor” dedi.

-“ESNAFIMIZ HER ZAMAN DEVLETE KARŞI GÖREVİNE YAPAN KESİMDİR”

İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ile yaptıkları işbirliği sonucunda korsan taşımacılığın önlenme çalışmalarının her geçen gün hız kazandığını ifade eden Apaydın, “Korsan yük ve yolcu taşımacılığında alınan tedbirler kısa sürede sonuç vermeye başladı. UBER’in yasaklanmasının ardından ferdi olarak yapılan korsan yük ve yolcu taşımacılığında da önemli mesafe kat edildi. Bu konuda bize büyük destek veren başta İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Çünkü bizim esnafımız her zaman devletine karşı görevini yerine getiren ve vergisini ödeyen bir kesimdir. Vergisiz çalışan korsan olarak yük ve yolcu taşıyan bu kesimin üzerine gidilmesi teşkilatımız adına oldukça sevindiricidir" diye konuştu.